Raad stemt in met Omgevingsvisie 2050

De gemeenteraad van Den Haag sprak op donderdag 18 september onder andere over aanpak voor het Hobbemaplein, de nieuwe Omgevingsvisie en de Nota Haagse Hoogbouw. Hieronder leest u welke besluiten de gemeenteraad in deze vergadering heeft genomen.

Raadzaal van de gemeente

Herdenking

Bij de start van de vergadering stond burgemeester Jan van Zanen stil bij het overlijden van dhr. Casper Schuckink Kool. Hij was in de jaren 70 raadslid namens de Kabouterpartij en zette zich met ludieke acties in voor jongeren, werk en cultuur. Een Provo met impact, aldus de burgemeester.

Nieuwe fractievertegenwoordiger

Tijdens deze vergadering werd Diego Demaree beëindigd als fractievertegenwoordiger voor de Partij voor de Dieren.

Stad in de raad

Tijdens Stad in de raad kunnen inwoners hun mening geven over onderwerpen die op de agenda staan. In deze vergadering waren er 14 insprekers.

Wilt u een keer inspreken? Kijk dan voor de spelregels en het aanmelden op Begin link: http://denhaag.nl/stadinderaad, einde link..

Spoeddebat haatbrieven moskeeën

De gemeenteraad startte met het spoeddebat over de haatbrieven die recentelijk zijn verstuurd naar meerdere moskeeën. Dit debat was aangevraagd door het raadslid Adeel Mahmood van DENK. Bij dit debat werden geen moties ingediend.

Besluiten

De gemeenteraad heeft in deze vergadering besluiten genomen (gesproken) over:

De gemeente Den Haag vervangt pollerinstallaties (verzinkbare palen) op 30 locaties door slimme ANPR-camera’s die kentekens herkennen. Dit gebeurt stapsgewijs en houdt rekening met Europese aanbestedingsregels. Het doel is een veilig en duidelijk toegangsbeleid voor bepaalde straten in de stad.

Het voorstel van het college inzake Vervangen van pollerinstallaties door ANPR-camera’s is aangenomen. Daarbij zijn ook de volgende moties aangenomen:

  • Motie Maak van de camera geen boetekanon (VVD)
  • Motie Socialer boetebeleid (PvdA)

De gemeente wil het Hobbemaplein en de omgeving verbeteren omdat het nu onveilig is en weinig groen heeft. Er gebeuren veel ongelukken en het plein is vooral ingericht voor auto’s. Samen met bewoners en ondernemers wordt gewerkt aan een nieuw plan. Het doel is een veiliger, groener en prettiger plein met meer ruimte om te verblijven en betere verbindingen voor tram, fiets en voetgangers.

Het voorstel van het college inzake Nieuwe aanpak voor het Hobbemaplein en omgeving is aangenomen. Daarbij zijn ook de volgende amendementen en één motie aangenomen:

  • Amendement Niet opnieuw de weg kwijt (CDA)
  • Amendement Veilig laden en lossen aan beide kanten van de Haagse Markt (VVD)
  • Motie Door parkeren bereikbaar en gastvrij (VVD)

Den Haag groeit snel: elk jaar komen er duizenden nieuwe inwoners bij. Tegelijk is er weinig ruimte om uit te breiden. Daarom moet de stad slim omgaan met de beschikbare ruimte. De gemeente wil zorgen voor genoeg woningen, groen, goede bereikbaarheid en een fijne leefomgeving.

De Omgevingsvisie geeft een toekomstbeeld van hoe Den Haag eruit moet zien in 2050. De visie helpt bij het maken van keuzes voor de fysieke leefomgeving, zoals wonen, verkeer, groen en duurzaamheid. Door de groei van de stad, klimaatverandering en andere ontwikkelingen is het nodig om nu al goed na te denken over hoe de stad leefbaar, veilig en aantrekkelijk blijft voor iedereen.

Het voorstel van het college inzake Omgevingsvisie Den Haag 2050 is aangenomen. Daarbij zijn ook de volgende moties en amendementen aangenomen:

  • K.A Amendement Bouw samen met maatschappelijke organisaties aan een mooie stad (CDA)
  • K.B Amendement Verantwoorde groei van de stad (CDA)
  • K.C Amendement Rustagh met congrescentra in de omgevingsvisie (SP)
  • K.D Amendement Ruimte voor omgevingswaarden (Partij voor de Dieren)
  • K.E Amendement Den Haag heeft een Haven, ook in 2050 (ChristenUnie/SGP)
  • K.F Amendement Leefbaarheidseffectrapportages voor de toekomst (ChristenUnie/SGP)
  • K.G Amendement Openstaan voor groene initiatieven​ (GroenLinks)
  • K.2 Motie Beschikbare gezondheidszorg, ook in de toekomst (CDA)
  • K.5 Motie Stoppen met sloop (Haagse Stadspartij)
  • K.7 Motie STOMP mag geen dogma zijn (VVD)
  • K.8 Motie Echt bouwen voor de buurt (VVD)

Den Haag groeit, maar heeft weinig ruimte. Daarom kiest de stad voor hoogbouw op bepaalde plekken. Zo kunnen er meer woningen en werkplekken komen, zonder het groen aan te tasten. Hoogbouw moet goed passen in de omgeving en aan een aantal voorwaarden voldoen: hoogbouw moet veilig, duurzaam en mooi zijn, met levendige plinten en goede voorzieningen voor voetgangers, fietsers en bewoners. Zo blijft de stad leefbaar en aantrekkelijk.

Het voorstel van het college inzake nota Haagse hoogbouw is aangenomen. Daarbij is de volgende motie aangenomen:

  • Motie Ook zichtlijnen langs de kust (Haagse Stadspartij)

De gemeente wil van de GAVI-kavel 1B een duurzaam bedrijventerrein maken. Het gebied ligt langs de A4 en A12 en is nu groen en waterrijk. Een deel wordt gereserveerd voor een nieuwe tramremise en er komen bedrijven met milieucategorie 3.1 en hoger. Bedrijven in deze milieucategorie kunnen zorgen voor meer geluid, geur of gevaar. Daarom mogen ze niet te dicht bij woningen staan. Denk aan transportbedrijven, werkplaatsen of fabrieken. De gemeente kiest deze plek omdat er genoeg ruimte is en het ver van woonwijken ligt. Tegelijk blijft er ruimte voor natuur en wordt daarin geïnvesteerd. Zo ontstaat een plek voor werk, vervoer én groen.

  • M.A Amendement Voorwaarden bij uitgiftestrategie (ChristenUnie/SGP)
  • M.1 Motie Haags Cultuurlandschapspark als basis voor het gebiedsprogramma  ChristenUnie/SGP)
  • M.4 Motie Voorrang bedrijven op vestiging GAVI-kavel (D66)
  • M.5 Motie Bescherm de boommarter nu, niet pas later (Partij voor de Dieren)
  • M.6 Motie Bomen zijn geen sluitpost (Partij voor de Dieren)
  • M.7 Motie Dieren van de GAVI-kavel (Partij voor de Dieren)
  • M.8 Motie Volwaardige compensatie broekbos (Partij voor de Dieren)

De eigenaar van de panden aan de Boylestraat 18 en 20 wil de gebouwen aanpassen. De school wordt verbouwd, er komen 24 appartementen in. De gemeente moet hier toestemming voor geven. Voordat de gemeente beslist, vraagt ze advies aan de gemeenteraad. Zo wordt goed gekeken of het plan past bij de buurt en de regels.

De agendapunten Nota Cultuureducatie en Cultuurparticipatie en Initiatiefvoorstel D66 en CDA: Haagse Wijken aan zet, zijn wegens tijdgebrek niet aan de orde gekomen. Deze worden geagendeerd in een volgende gemeenteraadsvergadering.

Afronding commissiedebatten

Regelmatig komen er in commissievergaderingen onderwerpen voorbij waar de raad geen besluit over hoeft te nemen, maar een of meerdere raadsleden wel moties over willen indienen. Zij kunnen zulke onderwerpen voor de raadsvergadering agenderen ter afronding van het debat in de commissie. In deze raadsvergadering is het volgende onderwerp besproken:

Hierbij zijn de volgende moties aangenomen:

  • Motie Afkeuring houding en werkwijze Haag Wonen (Haagse Stadspartij)
  • Motie Onderzoek aanwijzen Heesterbuurt als beschermd stadsgezicht (Haagse Stadspartij)

Hierbij zijn de volgende moties aangenomen:

  • Motie Maak een gedegen risicoanalyse van de businesscase (Hart voor Den Haag)
  • Motie Voer de motie “luister naar dringende vraag van omwonenden, maak een compleet veiligheidsplan” uit zoals hij bedoeld is (Hart voor Den Haag)
  • Motie Geef bewoners de tijd! (VVD)

Hierbij zijn geen moties aangenomen.

Hierbij is één motie aangenomen:

  • Motie Onderzoek nazorg en financiële steun slachtoffers Tarwekamp (Hart voor Den Haag)

Herstemming

Tijdens de stemming in de gemeenteraadsvergadering van 10 juli staakten de stemmen over de motie Behoud tweerichtingsverkeer in Bohemen rechts (VVD). Daarmee was die motie niet verworpen maar ook niet aangenomen, en moest deze opnieuw in stemming worden gebracht. Dat is in deze vergadering gebeurd. Daarbij is de motie aangenomen.

Besluitenlijst

Op de besluitenlijst staan de voorstellen waarover een besluit kan worden genomen zonder daar over te debatteren. Deze voorstellen worden per hamerslag aangenomen. U kunt deze besluiten bekijken op het Begin externe link: raadsinformatiesysteem(Externe link), eind externe link. onder agendapunt G.

De vergadering terugkijken?

Het videoverslag van de volledige vergadering is terug te kijken op Begin link: denhaag.nl/uitzendingenraad, einde link..

De agenda met daarop de raadsvoorstellen en bijbehorende stukken vindt u op het raadsinformatiesysteem:  

Contact

Hoe kunnen we helpen?

Telefoon

14070