‘Maak een functie van taken waar niemand echt tijd voor heeft’

Veel werkgevers denken dat het ingewikkeld is om een baan te maken voor iemand met een afstand tot de arbeidsmarkt. Maar vaak ligt het werk er al. Door kleinere taken slim te combineren, kan er een nieuwe functie ontstaan. Creatief bureau DPI zorgde zo voor een baan voor Selam. Samen met Den Haag Werkt.

Bij DPI op kantoor kwamen elke dag dezelfde kleine taken terug: lunch klaarzetten, keuken opruimen, boodschappen aanvullen en het kantoor netjes houden. “Belangrijke taken,” zegt office-manager Evelien Scholten, die ook HR-werk doet. “Maar omdat ze verspreid waren over de dag en verschillende collega’s ze deden, kostte het veel tijd en aandacht.”

Daarom besloot DPI samen met Den Haag Werkt om deze losse taken te combineren tot 1 nieuwe functie. Een functie die goed aansluit bij iemand die nog niet in een andere baan kan beginnen.

Willem Hagen in een blauwe overhemd en Evelien Scholten in een roze shirt
Partner DPI Willem Scholten en manager Evelien Scholten bij DPI

Samen kijken wat mogelijk is

DPI had al een idee over wat de nieuwe medewerker moest doen. Samen met accountmanager Martin Berkhout van Den Haag Werkt keken ze hoe de functie er precies uit moest zien. “We hebben gekeken naar praktische vragen,” vertelt Willem Hagen, partner bij DPI. “Is het een probleem als iemand alleen tijdens schooluren werkt? Of niet in de vakanties? Dat moet je vooraf goed afspreken.”
Daarna zocht Martin een passende kandidaat. Dat werd Selam. Zij volgde eerder een horeca-training via Den Haag Werkt. Na een kennismaking en een korte meeloop-periode beviel het aan beide kanten gelijk goed.

Een functie die werkt

Selam werkt nu vier dagdelen per week bij DPI. Ze verzorgt de lunch, houdt de keuken schoon en helpt op kantoor. Volgens Evelien zijn juist die kleine taken erg belangrijk. “Je ziet ze bijna niet, maar ze zorgen ervoor dat het kantoor goed draait.”
Collega’s krijgen meer tijd voor hun eigen werk. Ook Evelien heeft daar voordeel van. “Ik heb nu meer tijd voor HR-taken en andere werkzaamheden. Ik kan een stuk meer doen op een dag. Dat geeft rust.”

Makkelijker dan u denkt

Volgens DPI is anders kijken naar een functie minder ingewikkeld dan het lijkt. “Eigenlijk is het heel simpel,” zegt Willem. “Maak een lijst van taken die altijd moeten gebeuren, maar waar niemand echt tijd voor heeft. Hier maak je al snel een functie van. Mooi om iemand daarmee een werkkans te bieden.”

Eerste stap voor werkgevers

Werkgevers die werk anders willen organiseren, hoeven dat niet alleen te doen. Den Haag Werkt helpt graag met uitzoeken welke taken er zijn. Bij DPI gaf dat precies wat ze zochten. “Rust en structuur,” zegt Evelien. “Én een fijne collega die alles goed regelt.”

Anders kijken naar werk

Door werk anders te organiseren, kunnen meer mensen aan het werk. Bijvoorbeeld door een bestaande functie op te splitsen in kleinere taken. Zo sluit het werk beter aan bij de mogelijkheden van een werknemer. Of door eenvoudige of ondersteunende taken uit verschillende functies samen te voegen tot een nieuwe baan. Zo hebben vakmensen meer tijd voor hun kerntaken. En ontstaat er passend werk voor mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt.

Hoe Den Haag Werkt helpt

Benieuwd naar de mogelijkheden voor uw bedrijf?

Neem voor meer informatie contact op met uw accountmanager van Den Haag Werkt. Of stuur een e-mail naar Begin link: denhaagwerkt@denhaag.nl, einde link..

Selam bij DPI

Contact

Hoe kunnen we helpen?

Telefoon

14070