De leerplichtambtenaar

Een leerplichtambtenaar werkt voor de gemeente en controleert of kinderen die naar school moeten ook naar school gaan. De leerplichtambtenaar geeft ook informatie en advies aan ouders, scholen of anderen.

Elke school heeft een vaste leerplichtambtenaar. De taken van de leerplichtambtenaar zijn de vinden op Begin externe link: Rijksoverheid.nl(Externe link), eind externe link..

Contact met leerplichtambtenaar

Als ouder of verzorger van een leerplichtig kind moet u in bepaalde situaties contact opnemen met de leerplichtambtenaar van de gemeente. Bijvoorbeeld als u meer dan 10 dagen verlof van school wilt aanvragen. U neemt ook contact op met de leerplichtambtenaar als een leerplichtig kind (nog) niet ingeschreven staat op een school. Of als u vrijstelling wilt aanvragen voor schoolinschrijving voor een kind dat door psychische of lichamelijke problemen niet naar school kan. Elke school heeft een vaste leerplichtambtenaar. Begin externe link: Zoek de leerplichtambtenaar van uw school(Externe link), eind externe link..

Contact met afdeling Leerplicht

Vragen over leerplicht? Neem contact op met de afdeling Leerplicht via:

Zie ook:

Contact

Hoe kunnen we helpen?

Telefoon

14070