Een groener Laak

De gemeente maakt Laak groener. Dit staat in actieplan Laak. De gemeente heeft kansen voor vergroening in Laak onderzocht. Voor de eerste 9 plekken heeft de gemeente ontwerpen gemaakt.

Voor het maken van de ontwerpen heeft de gemeente bewoners gesproken. Tijdens die gesprekken liet de gemeente de eerste schetsen zien en vroeg naar wensen en ideeën. Deze wensen en ideeën zijn meegenomen bij het maken van de ontwerpen.

De ontwerpen

Per straat ziet u een afbeelding van de situatie nu en de schets voor deze straat of straten.

Trembleystraat, situatie nu
Trembleystraat, ontwerp

Ingang Slachthuisplein, situatie nu
Ingang Slachthuisplein, ontwerp

Hoek Laakkade en Van Zeggelenlaan, situatie nu
Hoek Laakkade en Van Zeggelenlaan, ontwerp

Hoek Neherkade en Slachthuisplein, situatie nu
Hoek Neherkade en Slachthuisplein, ontwerp

Hoek Oltmansstraat, Potgieterstraat en Doctor Schaepmanstraat, situatie nu
Hoek Oltmansstraat, Potgieterstraat en Doctor Schaepmanstraat, ontwerp

Schimmelweg, situatie nu
Schimmelweg, ontwerp

Hoek Slachthuisstraat en Laakkade, situatie nu
Hoek Slachthuisstraat en Laakkade, ontwerp

Stuwstraat, situatie nu
Stuwstraat, ontwerp

Van Zeggelenstraat, situatie nu
Van Zeggelenstraat, ontwerp

Bent u het ergens niet mee eens? Stuur dan een mail naar Begin link:laak@denhaag.nl, einde link.. Zet duidelijk in uw e-mail om welke plek het gaat.

Waarom vergroenen

Een groene wijk is 1 van de thema’s uit het Begin link:actieplan Laak, einde link.. Meer groen zorgt dat Laak een fijne plek blijft om te wonen. En klaar is voor een veranderend klimaat. De gemeente maakt de stad op veel plekken groener. Vooral in wijken met veel steen en weinig groen. Meer informatie over deze aanpak leest u op Begin link:Meer groen in versteende wijken, einde link..

Vervolg

Bij het onderzoek naar de kansen voor vergroening, zijn meer plekken gevonden die de gemeente groener kan maken. Voor deze plekken is eerst meer onderzoek nodig. En de gemeente wil in gesprek met bewoners over hun wensen. Dit onderzoek kost tijd. Daarom start de gemeente met deze 9 kleine plekken. De werkzaamheden starten in het najaar van 2025 en duren ongeveer 2 weken.

Contact

Heeft u een vraag over dit project? Stuur een e-mail naar Begin link:Laak@denhaag.nl, einde link..

Contact

Hoe kunnen we helpen?

Telefoon

14070