- Project
- MRKT (herontwikkeling MegaStores)
- Gestart door
- Gemeente Den Haag
- Nu
- Overdekt winkelcentrum
- Straks
- Woonblokken met nieuwe appartementen en ruimte voor bedrijven
Thema
- Wonen
Voortgang
- Stap 1 van 4Vooronderzoek
- Stap 2 van 4Plan maken
- Stap 3 van 4Uitvoeren
- Stap 4 van 4Afgerond

Wat
De MegaStores verandert naar een nieuwe stadswijk. Het project heet MRKT. In MRKT komen ongeveer 2.000 koop- en huurwoningen voor iedereen. Ook is er 35.000 vierkante meter ruimte voor voorzieningen. Bijvoorbeeld voor een wijkwinkelcentrum, woonwinkels, horeca en (maatschappelijke en commerciële) voorzieningen. De herontwikkeling gebeurt in 2 fases. De sloop begint naar verwachting eind 2027.
Waar
Op de plek van de huidige MegaStores. Tussen de Waldorpstraat en de Van der Kunstraat.
Waarom
In Laakhavens is behoefte aan meer ruimte om te wonen en werken. Het overdekte winkelcentrum de MegaStores wordt in delen gesloopt. En maakt plaats voor onder andere nieuwe woningen en voorzieningen.
Wie
Ontwikkelaars Begin externe link: COD(Externe link), eind externe link. en Begin externe link: Amvest(Externe link), eind externe link..
Planning
AfgerondBesluiten: 2020
COD koopt samen met ontwikkelpartner Amvest het winkelcentrum MegaStores.
ActiefPlan maken: 2021 tot 2026
De gemeente werkt samen met de ontwikkelaars de plannen voor de MegaStores-locatie verder uit.
GeplandUitvoeren: 2027
De ontwikkelcombinatie start naar verwachting eind 2027 met de sloop. Dit gaat om het 1e deel van de MegaStores. Op de lege plek start daarna de bouw van een deel van het nieuwe gebouw.
MegaStores in beeld
Contact
Heeft u vragen over de veranderingen in de Laakhavens? Stuur een e-mail naar Begin link: projectenlaakhaven@denhaag.nl, einde link..
Meer informatie
Lees meer over het project MRKT op de website van ontwikkelaars Begin externe link: COD(Externe link), eind externe link. en Begin externe link: Amvest(Externe link), eind externe link. en de architect Begin externe link: Rijnboutt(Externe link), eind externe link..




