Project
Nieuwe woningen en kantoren op de Bellevue-locatie
Gestart door
Ontwikkelaars
Nu
Oude gebouwen maken plaats voor woningen, voorzieningen en kantoren
Straks
Woon- en werkgebied met karakter

Thema

  • Wonen

Voortgang

  1. Stap 1 van 4Vooronderzoek
  2. Stap 2 van 4Plan maken
  3. Stap 3 van 4Uitvoeren
  4. Stap 4 van 4Afgerond

Wat

Oude gebouwen maken plaats voor woningen, voorzieningen en kantoren. Er komt een toren van 180 meter hoog met ongeveer 1.200 woningen.

Waar

Bij de kruising tussen de Rijnstraat en de Bezuidenhoutseweg. Naast station Den Haag Centraal.

Waarom

De stad gaat de komende jaren groeien. Er is behoefte aan meer ruimte om te wonen, werken, en ontspannen. De Bellevue ligt dicht bij station Den Haag Centraal en het centrum.

Wie

Ontwikkelaar Red Company. Eigenaren/investeerders PATRIZIA, woningcorporatie Staedion en Bellevue CS The Hague B.V.

Planning

De gezamenlijke eigenaren van de Bellevue-locatie nodigen iedereen die in de omgeving woont, werkt of een belang heeft, om mee te denken over de plannen. In 3 online bijeenkomsten is het plan toegelicht en kunnen bewoners en betrokken hun ideeën delen. De reacties zijn verwerkt in het Begin externe link: Planuitwerkingskader (PUK) (RIS318812)(Externe link), eind externe link..

  • De ontwikkelaar werkt de plannen voor de Bellevue-locatie verder uit.
  • 25 maart 2026: de ontwikkelaar en architecten organiseren een informatiemarkt en participatiebijeenkomst voor omwonenden en belanghebbenden.
  • Mei 2026: naar verwachting organiseren de ontwikkelaar en architecten in mei 2026 een 2e participatiemoment voor omwonenden en belanghebbenden. Zij leggen uit hoe de inbreng van de participatiebijeenkomst in maart 2026 is verwerkt in het concept bouwplan.
  • 16 juni 2026: de ontwikkelaar en architecten organiseren een volgende Begin externe link: participatiemoment voor omwonenden en belanghebbenden(Externe link), eind externe link..
  • Zomer 2026: de ontwikkelaar is van plan om in de zomer 2026 de aanvraag omgevingsvergunning in te dienen bij de gemeente.

Als het lukt om de plannen in 2026 uit te werken, start de bouw in 2029.

Als de bouw start, duren de werkzaamheden naar verwachting 3 jaar.

Het plan

De eigenaren van de Bellevue-locatie willen een gebouw neerzetten met ongeveer 1.200 woningen (ook sociale huur) en 28.000 vierkante meter kantoorruimte. Er komt ruimte voor winkels, horeca en voorzieningen zoals een fitness, een kinderopvang en een fietsenmaker. Daarnaast zijn er ruimtes waar bewoners en gebruikers elkaar kunnen ontmoeten. Ook de openbare ruime wordt aangepakt. Het plan is de bestaande gebouwen te slopen. Behalve de monumentale gevel langs de Bezuidenhoutseweg.

Uitwerken van het plan

De gemeente bekeek of het plan van de eigenaren past binnen de plannen en wensen van de stad. De gemeente bepaalde daarmee onder welke voorwaarden zij mogen bouwen. Die voorwaarden staan in een Begin externe link: Planuitwerkingskader (PUK) (RIS318812)(Externe link), eind externe link. Met het PUK kunnen de eigenaren de plannen in detail uitwerken. Om te kunnen bouwen, moet de gemeente het bestemmingsplan aanpassen.

Contact

Heeft u vragen? Stuur een e-mail naar Begin link: csnoi@denhaag.nl, einde link..

Meer informatie

Kijk voor meer informatie op de website van de ontwikkelaar, verhuur en verkoop woningen en bedrijfsruimten: Begin externe link: Bellevue – Den Haag (bellevue-denhaag.nl)(Externe link), eind externe link..

Onderdeel van gebied

Onderdeel van wijk

Contact

Hoe kunnen we helpen?

Telefoon

14070