
Gepubliceerd: 25 januari 2012 Laatste wijziging: 26 januari 2012
De gemeente Den Haag wil de veiligheid voor fietsers verbeteren en het gebruik van de fiets stimuleren. Dit gebeurt door vrijliggende fietspaden aan te leggen. De riolering van de Laan van Meerdervoort tussen het Azaleaplein en de Thorbeckelaan moet vervangen worden. Direct na deze werkzaamheden worden de fietspaden aangelegd. Ook maakt de gemeente ongeveer 265 extra parkeerplaatsen om een deel van het parkeerprobleem in de Vruchtenbuurt op te lossen.
Op de ontwerptekening kunt u het plan van de nieuwe Laan van Meerdervoort zien.
Ontwerptekening Laan van Meerdervoort
(PDF, 1063 kB)
Nieuwe situatie aan de Laan van Meerdervoort
(PDF, 147 kB)
De afbeeldingen laten zien hoe de Laan van Meerdervoort eruit gaat zien als het werk klaar is.
De ontwerptekening is 12 december 2011 tijdens een inloopavond voor bewoners gepresenteerd. De hoofdpunten uit het ontwerp zijn:
Uitnodiging inloopavond 12 december 2011
(PDF, 1929 kB)
Bezorggebied uitnodiging inloopavond 12 december 2011
(PDF, 573 kB)
Om de nieuwe inrichting mogelijk te maken, moeten 243 bomen gerooid worden. 33 Van deze bomen komen terug op een andere plek op de Laan van Meerdervoort en er worden 164 nieuwe bomen geplant. Op de Laan van Meerdervoort komen geen kleine bomen terug, maar bomen met een omtrek van 30-35 cm. Langs de huizen worden opnieuw bloesembomen geplant. Om het karakter van een laan te benadrukken, komen de bomen in vier rijen te staan.
Op de Laan van Meerdervoort staan veel oudere populieren. Deze worden allemaal gekapt. Oudere populieren vormen een probleem in de stad. Bij storm breken er snel takken af waardoor ongelukken kunnen gebeuren. De gemeente heeft onderzoek laten doen naar de kwaliteit van de bomen op de Laan van Meerdervoort.
Rapport bomen Laan van Meerdervoort
(PDF, 1871 kB)
Rapport populieren in Den Haag
(PDF, 889 kB)
Tekening levensverwachting populieren
(PDF, 971 kB)
Verklaring kleuren levensverwachting
(PDF, 177 kB)
Kijk voor meer informatie op Bomen in Den Haag
In de Vruchtenbuurt, het gebied tussen de Laan van Meerdervoort, Thorbeckelaan, Mient en Laan van Eik en Duinen, zijn ernstige parkeerproblemen. Maar ook de parkeerdruk op de Laan van Meerdervoort en een deel van de Bloemenbuurt is hoog. Deze problemen worden vooral veroorzaakt door toegenomen autobezit en autogebruik. Een onderzoek uit 2011 laat zien dat in de Vruchtenbuurt ongeveer 500 parkeerplaatsen te weinig zijn.
Parkeercijfers Vruchtenbuurt
(PDF, 11 kB)
Parkeercijfers Laan van Meerdervoort
(PDF, 9 kB)
Parkeercijfers Bloemenbuurt
(PDF, 10 kB)
Dit is bepaald op basis van het autobezit in 2010, plus 10% leaseauto's. Een deel van het tekort aan parkeerplaatsen wordt opgelost door de aanleg van ongeveer 265 parkeerplaatsen op de Laan van Meerdervoort. Meer parkeerplaatsen worden aangelegd in de Vruchtenbuurt zelf. Een aantal straten wordt daar opnieuw ingericht.
Kijk voor meer informatie op Parkeerproblemen Vruchtenbuurt
Ongevallen Laan van Meerdervoort 2001-2010
(PDF, 575 kB)
De inspraakperiode over het ontwerp loopt tot en met 22 februari.
Na deze periode worden alle reacties verwerkt en volgt een voorlopig ontwerp. Dit ontwerp wordt voorgelegd aan het college van burgemeester en wethouders. Als het college akkoord is, sturen zij het plan door naar de gemeenteraad. De gemeenteraad bespreekt het plan eerst in de raadscommissie. In de raadscommissie kan iedereen gebruik maken van het recht om in te spreken. Vervolgens komt het plan aan de orde in de gemeenteraad. Als de gemeenteraad akkoord gaat met het plan, dan wordt het definitieve ontwerp afgerond en de werkzaamheden ingepland.
Altijd op de hoogte blijven van Den Haag en de ontwikkelingen in de stad? Meld u aan voor een van de nieuwsbrieven.
Of volg ons op Twitter of Facebook!