
Gepubliceerd: 30 november 2009 Laatste wijziging: 12 juli 2011
Wanneer u de fiets pakt moet u hem ook veilig kunnen parkeren. Niet alleen in de binnenstad en bij openbaar vervoerhaltes. Ook in de woonwijken zijn er veilige parkeerplaatsen nodig.
U vindt een overzicht van alle mogelijkheden om nu uw fiets te parkeren in Den Haag bij:
De gemeente wil die mogelijkheden uitbreiden. Steeds meer mensen gaan fietsen. Dat is belangrijk omdat fietsen de lucht in de stad niet vervuilen. En fietsen nemen veel minder ruimte in dan auto's. Waardoor er minder opstoppingen komen in de stad.
Een fietser die bij zijn bestemming aankomt moet zijn fiets veilig kunnen parkeren. De fiets moet niet gestolen of beschadigd zijn als de eigenaar terugkomt. Langs het Fietsroutenetwerk moeten voldoende mogelijkheden zijn om fietsen veilig te parkeren:
Veilige parkeerplaatsen kunnen stallingen, fietskluizen, fietstrommels of fietsbeugels zijn.
De gemeente onderzoekt hoe er meer stallingsruimte voor fietsen kan komen bij de volgende stations:
De gemeente wil de fietsenstalling onder de V&D vernieuwen en in gebruik nemen. In de omgeving van de Grote Markt en de Grote Kerk zou een fietsenstalling van 500 plaatsen moeten komen. Maar de ruimte daarvoor is er nog niet. De gemeente onderzoekt nu of parkeergarages in die buurt tijdelijk ook als fietsenstalling kunnen dienen.
In 2009 is ook een proef gestart met een mobiele stalling op het Plein. Dat kan een oplossing zijn voor plaatsen waar veel uitgaanspubliek voor korrte tijd samenkomt.
Op de plaatsen waar nu te weinig stallingsplaatsen zijn komen fietsbeugels. De gemeente wil 1400 fietsbeugels in de binnenstad plaatsen tussen 2009 en 2013. En bij de entree van de Haagsche Bluf (Dagelijkse Groenmarkt) is als proef een fietsparkeervlak op de straat geschilderd. Dat kan orde brengen bij het parkeren van de fiets.
De gemeente is in 2009 gestart met het plaatsen van fietstrommels in 2 woonwijken: de Vruchtenbuurt en Bezuidenhout-West. Fietstrommels zijn bedoeld voor bewoners die geen stallingruimte bij hun woning hebben. De fietstrommels vormen een aanvulling op de buurtstallingen. Als deze proef slaagt komen er verspreid over de stad meer fietstrommels.
Meerjarenprogramma Fiets 2007-2010
(PDF, 1454 kB)
Jaarprogramma Fiets 2009
(PDF, 12320 kB)
Altijd op de hoogte blijven van het nieuws over Den Haag en de ontwikkelingen in de stad? Meld u aan voor een van de nieuwsbrieven of volg ons via Twitter.