skip_navigation_text skip_navigation_text
  • NL Nederlands
  • lees voor
  • rss
Uw zoekopdracht Uw zoekopdracht

Plaats 33 voormalig woonhuis

monument

Gepubliceerd: 08 augustus 2011 Laatste wijziging: 24 april 2012

Het bijzondere aan Plaats 33 is dat de architectuur van het pand is aangepast aan de aangrenzende Gevangenpoort.

Het ontwerp in neogotische stijl kwam mede tot stand door bemoeienis van het College van Rijksadviseurs voor de Monumenten van Geschiedenis en Kunst, waarin ondermeer P.J.H. Cuypers zitting had.

Plaats 33, voormalig woonhuis

Op de linkerhoek bevindt zich een ronde traptoren met spitsboogvensters en een conische spits met koperen dekking, die de ingang tot het pand bevat. De vensters hebben natuurstenen kruiskozijnen. De verdiepingen worden door natuurstenen banden gescheiden. De geveltop is gedecoreerd met gemetseld vlechtwerk in een driepasboog.

Bij een verbouwing begin 20ste eeuw van de parterre tot winkel heeft de begane grond, die oorspronkelijk vensters en een deur bezat, haar huidige uiterlijk verkregen.

Architect

P.F.W. Mouton, 1874

Adres

Plaats 33
2513 AD Den Haag

Stuur artikel door

*verplicht

Volg DenHaag.nl

Altijd op de hoogte blijven van Den Haag en de ontwikkelingen in de stad? Meld u aan voor een van de nieuwsbrieven.

Of volg ons op Twitter of Facebook!