
Gepubliceerd: 13 augustus 2011 Laatste wijziging: 19 september 2011
De gemeente Den Haag wil dat zoveel mogelijk Hagenaars met plezier een sport beoefenen. Toch zijn er een hoop mensen die niets aan sport doen. Dat geldt vooral voor de niet-westerse jeugd. Om ervoor te zorgen dat deze jongeren meer gaan sporten, heeft de gemeente in samenwerking met andere gemeenten, sportbonden en sportverenigingen een programma bedacht: ‘Meedoen allochtone jeugd door sport’.
Het programma is bedoeld om sport te promoten in achterstandswijken. Hierbij wordt speciaal aandacht geschonken aan meisjes van niet-westerse afkomst. En het programma richt zich met name op ouders van allochtone jeugd, want zij sporten zelf vaak niet.
Sport is voor iedereen
Het programma ‘Meedoen alle jeugd door sport’ in Den Haag bestaat uit 3 onderdelen:
Onderstaand filmpje is een duidelijk voorbeeld uit de praktijk: een sportdag georganiseerd door Hilal, een vereniging voor Turkse vrouwen en het stagehuis van sportvereniging BSV.
Doet u mee?
Vindt u ook dat alle Hagenaars meer moeten sporten? Werkt u bij een sportvereniging, een sociaal-culturele vereniging, een school of een buurtorganisatie en doet u graag mee aan het programma? Of wilt u meer informatie? U kunt contact opnemen met de afdeling Sportsupport van de gemeente Den Haag.
Meer informatie
Meer informatie over het landelijke programma leest u op www.meedoenallochtonejeugddoorsport.nl.
Altijd op de hoogte blijven van het nieuws over Den Haag en de ontwikkelingen in de stad? Meld u aan voor een van de nieuwsbrieven of volg ons via Twitter.