
Gepubliceerd: 22 augustus 2009 Laatste wijziging: 15 september 2011
Speciaal voor schoolkinderen uit Den Haag is er School in Bos. School in Bos ligt vlakbij het dorpje Wilhelminaoord in de provincie Drenthe. Al 35 jaar gaan Haagse scholen met hun groepen 7 en 8 een weekje naar School in Bos.
Tijdens een werkweek naar School in Bos ontdekken kinderen van alles over de natuur, het milieu en het verleden. Het Buitencentrum Wilhelminaoord wordt het hele jaar door gebruikt door Haagse scholen.
Den Haag is een stad en in de stad is ruimte gemaakt voor de natuur. Er zijn bijvoorbeeld parken, kinderboerderijen en schooltuinen. Tijdens School in Bos worden de rollen eens omgedraaid. Midden in de natuur leren stadse kinderen zich aan te passen. Dat is leerzaam, want de natuur is nodig om te leven.
Een week School in Bos is een uitgebreid programma met activiteiten. Kinderen gaan op speurtocht door de natuur, leren over planten, dieren en het landschap en helpen de boswachter een handje. Er is speciaal aandacht voor hoe mensen in de prehistorie woonden en leefden. Er is een dorp nagebouwd met huizen uit de bronstijd en steentijd. Daar leren kinderen vuur maken, brons gieten en manden vlechten.
School in Bos zit in het Buitencentrum Wilhelminaoord, in de Drenthse gemeente Westerveld. De scholieren en begeleiders leven en slapen in een groot gebouw van 100 jaar oud. Het centrum heeft grote (6 bedden) en kleine slaapkamers (2 bedden), een keuken, een eet- en recreatiezaal.
Meer informatie
School in Bos is alleen bedoeld voor leerlingen in groep 7 of 8 van de basisschool. Zij vertrekken op maandagochtend en komen op vrijdagmiddag weer thuis. Alle leerlingen die meegaan ontvangen een Leerlingboekje. Daarin staat informatie over de locatie, de regels, het programma en welke spullen zij mee moeten nemen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de basisschool van uw kind.
Vanuit de gemeente Den Haag wordt School in Bos ondersteund door de afdeling Natuur- en Milieueducatie en –participatie.
Het museon verzorgt een voorbereidende les voor de werkweek. In deze les komen de leerlingen meer te weten over de prehistorie, ijstijden en verschillende landschappen in Nederland.
Meer informatie is te vinden op http://lessen.museon.nl/werkweekwilhelminaoord.
Leerlingboekje School in Bos Wilhelminaoord
(PDF, 1236 kB)
Altijd op de hoogte blijven van Den Haag en de ontwikkelingen in de stad? Meld u aan voor een van de nieuwsbrieven.
Of volg ons op Twitter of Facebook!