
Gepubliceerd: 25 augustus 2010 Laatste wijziging: 25 augustus 2010
Op Stadsboerderij Molenweide is van alles te doen.
Bijzonderheden Stadsboerderij Molenweide
Elke woensdag middag van 14.00 tot 15.30 uur zijn er activiteiten voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Deze activiteiten hebben elke maand een ander thema wat te maken heeft met dier, natuur of milieu.
Ongeveer 8 keer per jaar is er een grote activiteit in samenwerking met andere organisaties uit de buurt. Komend jaar doen we onder andere de volgende activiteiten:
Elke week maakt een vrijwilligster met de kinderen een ronde door de wijk om zwerfvuil op te ruimen. De bok en de ezel van de boerderij helpen ook mee. Ze krijgen manden op hun rug waar de kinderen het afval in doen.
Basisscholen kunnen zich via het jaarprogramma inschrijven voor diverse lessen die op de boerderij gegeven worden. Erzijn onder andere de volgende lessen:
Scholen kunnen zich inschrijven voor Verlengde Schooldag lessen, die ook op de Molenweide gegeven worden. In 10 lessen leren maximaal 12 kinderen van een school hoe je dieren moet verzorgen. Ook leren ze dieren beter kennen en ervan te houden. Hokken uitmesten, gezondheid en verwerken van dierlijke producten zoals ei en melk zijn andere onderwerpen.
Op aanvraag kunnen peuterspeelzalen en groepen ouderen naar de boerderij komen voor een knuffelactiviteit met de dieren. Dieren kunnen ook worden meegenomen naar de peuterspeelzaal of verzorgingshuis.
Kinderen kunnen meehelpen met het verzorgen van de dieren op de stadsboerderij. Voeren, geitenborstelen en hokken schoonmaken zijn maar enkele van de klussen die er te doen zijn. Om 16.00 uur worden de dieren gevoerd. Wil je meehelpen, loop dan even naar de beheerder.
De Molenweide verkoopt bijna het gehele jaar door wol, honing en eieren. In het tuinseizoen (april tot november) verkopen wij groente uit onze moestuin.
Altijd op de hoogte blijven van Den Haag en de ontwikkelingen in de stad? Meld u aan voor een van de nieuwsbrieven.
Of volg ons op Twitter of Facebook!