
Gepubliceerd: 05 december 2011 Laatste wijziging: 13 december 2011
Bekijk de fototentoonstelling ’85 jaar clubhuis De Mussen’ naar het boek Niks Geteisem! De tentoonstelling is tot en met eind februari 2012 te zien in het Haags Gemeentearchief.
Sinds de oprichting van het clubhuis in 1926 is er veel veranderd, maar ook veel hetzelfde gebleven in De Mussen. Nog altijd staat het centrum klaar voor de jeugd en voor hun ouders.
De oprichter meester Jacob de Bruin werkte als jeugdleider in de Haagse Schilderswijk. Hij richtte het clubhuis op, omdat hij vindt dat ieder kind een kans verdiend. Precies 85 jaar later bestaat het clubhuis nog steeds. Het bleef zelfs bestaan tijdens de tweede wereldoorlog en de financiële crisis, maar ook tijdens de sloop van de Schilderswijk in de jaren '70 en '80. Al bijna een eeuw is het clubhuis een plek waar jong en oud naartoe komen; om plezier te maken, een vak te leren of gewoon omdat het gezellig is.
In het Haags Gemeentearchief is een tentoonstelling over het clubhuis in 2011 te zien. De expositie is gebaseerd op het boek ’Niks geteisem!’ geschreven door Diederick Klein Kranenburg en Wim Willems. De tentoonstelling bestaat uit foto’s van de activiteiten in en rond het huis. De foto’s zijn gemaakt door Eva Hofman. Zij is zelf geboren en opgegroeid in de Schilderswijk. Verder zijn er ook historische foto’s te zien van het clubleven tussen de jaren '20 en '70.
De tentoonstelling is tot en met eind februari 2012 te bekijken op de studiezaal van het Haags Gemeentearchief (Spui 70, begane grond). Van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 - 17.00 uur.
Ook is het mogelijk om het boek over De Mussen ’Niks geteisem’ te bestellen. Het boek is geschreven door Diederick Klein Kranenburg en Wim Willems en heeft kleurenfoto’s van Eva Hofman. De oude foto’s komen uit het archief van De Mussen.
Het boek is voor € 19,95 te krijgen bij Selexys (ISBN 978-94-91168-17-8).
Altijd op de hoogte blijven van het nieuws over Den Haag en de ontwikkelingen in de stad? Meld u aan voor een van de nieuwsbrieven of volg ons via Twitter.