Gepubliceerd: 22 februari 2012 Laatste wijziging: 19 maart 2012
Komt u in aanmerking voor een vaste standplaats op een van de markten in Den Haag? Dan heeft u een marktvergunning van de gemeente nodig. Het is nodig dat u persoonlijk langskomt bij de afdeling Markten van de gemeente Den Haag, omdat een vaste standplaats persoonsgebonden is en niet overdraagbaar. Hieronder vindt u alle informatie die u nodig heeft.
Een marktvergunning is verplicht als u een vaste marktstandplaats heeft op een wijkmarkt, de Boerenmarkt of de antiek- en boekenmarkt. Daarvoor moet u zich eerst inschrijven. Pas wanneer de gemeente u een vaste marktstandplaats heeft toegewezen, kunt u een marktvergunning aanvragen.
De gemeente geeft alleen nog nieuwe marktvergunningen uit aan nieuwe vaste standplaatshouders op:
Voor de Haagse Markt aan de Herman Costerstraat geldt op dit moment een vergunningen- en meeloopstop. Niemand kan zich voor deze markt inschrijven. Dit geldt ook voor de wijkmarkt in Ypenburg. De bestaande vergunningen moeten voor beide markten wel elke 3 jaar worden vernieuwd.
Als marktkoopman- of vrouw kunt u zich door maximaal 1 persoon laten vervangen. Uw vervanger moet dan wel zijn bijgeschreven op uw marktvergunning.
Heeft u een marktvergunning èn een vaste standplaats op wijkmarkten, de Boerenmarkt, de antiek- en boekenmarkt of de Haagse Markt aan de Herman Costerstraat? Dan geldt ook het volgende:
Let op! U moet zelf in de gaten houden wanneer u uw marktvergunning moet vernieuwen.
Marktkooplieden, standwerkers
Prijzen 2012:
Maximaal 6 weken.
Het is nodig dat u persoonlijk langskomt, omdat een vaste standplaats persoonsgebonden is en niet overdraagbaar.
Voor informatie of het maken van een afspraak met de afdeling Markten belt u met 14 070.
Werkt u op de markt? Misschien valt er wel eens iemand voor u in. In dat geval schrijft u uw vervanger bij op uw marktvergunning. Het is nodig dat u persoonlijk langskomt bij de afdeling Markten van de gemeente Den Haag, omda ...
aangepast op: 16 november 2011 - Product
Heeft u een bodemonderzoek laten uitvoeren? Dan kunt de gemeente op de hoogte stellen van de resultaten.
aangepast op: 14 oktober 2011 - Product
De brandweer Den Haag verzorgt gratis brandveiligheidsles voor scholen, bedrijven en instellingen.
aangepast op: 5 januari 2012 - Product
Is uw woning helemaal brandveilig? De brandweer Den Haag geeft technisch advies over brandveiligheid. U kunt uw aanvraag online indienen.
aangepast op: 21 september 2011 - Product
Wilt u geld of goederen inzamelen voor een goed doel? Dan moet u daarvan een melding doen.
aangepast op: 7 mei 2012 - Product
Alcohol schenken en sterke drank verkopen mag alleen als u daarvoor een vergunning heeft. Dat is bepaald in de Drank- en Horecawet.
aangepast op: 26 september 2011 - Product
Heeft u een café of restaurant en wilt u een keer langer open blijven? Vraag dan een eenmalige ontheffing aan bij de gemeente.
aangepast op: 3 oktober 2011 - Product
Om een horecazaak in Den Haag te exploiteren, moet u in het bezit zijn van een exploitatievergunning.
aangepast op: 5 januari 2012 - Product
Neemt u een seksinrichting of escortbedrijf in de gemeente Den Haag over? Of wilt u een wijziging doorgeven? Vraag een vergunning aan.
aangepast op: 8 februari 2012 - Product
Voor een tijdelijk bouwwerk, zoals een tent bij een evenement, moet u een gebruiksvergunning aanvragen bij de gemeente.
aangepast op: 14 oktober 2011 - Product