We use DeepL to translate this website.We take no responsibility for the accuracy of the translation.
Wilt u uw woning verhuren aan iemand die deze als 2e woning gebruikt? Dit heet pied-à-terre. Vraag dan een ontheffing en registratienummer aan.
Verhuurde u vóór 2 augustus 2021 al een pied-à-terre? Dan moet u alsnog een ontheffing en registratienummer aanvragen.
Vraag online een ontheffing aan.
U kunt ook alleen het registratienummer aanvragen.
De ontheffing kost € 131,20. U betaalt deze kosten voor uw aanvraag. U krijgt deze kosten niet terug als de gemeente uw aanvraag afwijst.
Het registratienummer is gratis.
U krijgt het registratienummer direct na de aanvraag. Voldoen uw aanvraag en de woning aan de voorwaarden? Dan krijgt u de ontheffing binnen 8 weken. Direct na ontvangst van het registratienummer mag u adverteren. U mag de woning pas verhuren als u de ontheffing heeft.
Heeft u vragen over de ontheffing (procedure) of het registratienummer? Stuur dan een e-mail naar Begin link: vakantieverhuur@denhaag.nl, einde link..
Gepubliceerd: 30 augustus 2024
Gewijzigd: 17 november 2025