Kirsten en Rutger – autodelers
In Laak delen 15 gezinnen 3 elektrische auto’s. Autodelers Kirsten en Rutger zijn enthousiast.
Zij hoeven bijvoorbeeld niet meer rondjes te rijden op zoek naar een parkeerplaats. Autodelen heeft veel voordelen.

Vaste plekken
Rutger gebruikt de deelauto om 2 dagen per week naar zijn werk in Rotterdam te rijden. Zijn eigen auto heeft hij weggedaan. ‘Onze deelauto’s hebben vaste plekken. Ik loop er in een paar minuten naartoe.’
Minder parkeerdruk
Van de huishoudens die een auto delen, deed de helft zijn eigen auto weg. Of besloot om zelf geen auto aan te schaffen. Autodelen helpt de enorme parkeerdruk minder te maken. Daarom steunt de gemeente deze nieuwe ideeën.
Bewoners met een eigen auto mogen ook meedoen. Als het autodelen tegenvalt, kunnen zij weer de eigen auto gaan gebruiken. Kirsten: ‘Mijn auto staat nu nog in de garage. Binnenkort ga ik hem definitief wegdoen.’
Rijbundel
De landelijke organisatie OnzeAuto zorgt voor de administratie en organisatie van autodelen in Laak. Zij hebben de auto’s in bezit en regelen alles eromheen. Zoals onderhoud, verzekeringen, belasting en APK.
Deelnemers kopen een ‘rijbundel’ vanaf € 100 per maand. Het is vergelijkbaar met een belbundel. De kosten verschillen bij het soort abonnement. En de kilometerprijs van de auto.
Onze-Auto App
Rutger: ‘Alles gaat via de OnzeAuto-app. Je ziet welke deelauto wanneer beschikbaar is en waar de auto staat. Tot 3 maanden van tevoren kun je al een reservering maken. Het is overzichtelijk en simpel. De andere deelnemers van de autodeelgroep ken ik vooral via de app. Bij nieuwkomers gaan we wel eerst kennismaken en uitleg geven over hoe alles werkt.’
En Kirsten zegt: ‘M’n kinderen vinden het een enorme vooruitgang.’
Meer gemak
Bewoners die autodelen hoeven zich niet druk te maken over onderhoud of verzekering. En helpen om de parkeerdruk in Laak minder te maken. Ook is autodelen goedkoper dan een eigen auto. En zorgt het voor een schoner milieu.
Meer informatie
- Begin externe link:www.deelautodenhaag.nl(Externe link), eind externe link.
- Begin externe link:www.autodelenlaak.nl(Externe link), eind externe link.
Zie ook: Verhalen uit Laak