Liveblog NAVO-top | Zaterdag 21 juni 

Dinsdag 24 juni en woensdag 25 juni is de NAVO-top in Den Haag. In dit liveblog houdt de gemeente inwoners, ondernemers, bezoekers en andere geïnteresseerden op de hoogte over de impact op de stad. 

Sfeerbeeld liveblog NAVO-top

De NAVO-top begint volgende week, maar de meeste impact op de stad is nu al merkbaar. Ook kunt u naar allerlei evenementen en activiteiten over vrede en recht. Op Begin link:denhaag.nl/navo, einde link. vindt u elke dag een nieuw liveblog naast meer informatie over de NAVO-top. 

Samenvatting

13.39 uur: Dit is er vandaag te doen op het Just Peace Festival

Vanmiddag en vanavond zijn er verschillende activiteiten rondom vrede en recht in de stad. Bezoek bijvoorbeeld:

  • Vredesconferentie Kunstenaars Statenkwartier. In het Couveehuis (Frankenslag 13) vindt tussen 13.00 en 16.00 uur een conferentie plaats. Iedereen is welkom om van gedachten te wisselen over het begrip vrede en recht. Daarnaast is er kunst over het thema vrede en recht van kunstenaars uit het Statenkwartier te zien.
  • Tentoonstelling The Freedom that I Breathe. Bij NGO DEI (Westeinde 25) is tussen 13.00 en 19.00 een tentoonstelling te bezoeken van cross-media kunstenaar Missy Hyper. De tentoonstelling toont diverse media, waaronder beeldende kunst, installaties en films.
  • Just Peace Dialogue: Cybersecurity en Vrede. Bij de campus van Universiteit Leiden (Turfmarkt 99) wordt tussen 14.00 en 17.15 uur een dialoog gehouden over cyberveiligheid en vrede.
  • Just Peace Movie Night. Bij The Hague Humanity Hub (Fluwelen Burgwal 58) wordt om 18.30 uur de film Bribe, Inc. vertoond. Na de film gaan deskundigen met elkaar in gesprek en beantwoorden ze vragen uit het publiek. Dit is een samenwerking tussen Just Peace, III Europe en YAC.

Bekijk het complete programma op de website vanBegin externe link: Just Peace(Externe link), eind externe link..

13.10 uur: Persvak op De Plaats geopend

Het NAVO-persvak op De Plaats is nu geopend. Dit persvak is bedoeld voor media die daar veilig opnames willen maken met het Binnenhof op de achtergrond. Het persvak blijft beschikbaar tot en met woensdag 25 juni 23.59 uur. Aanmelden voor het gebruik van het persvak is niet nodig.

Locatie: De Plaats in Den Haag
Tijd: Zaterdag 21 juni 12.00 uur tot en met woensdag 25 juni 23.59 uur
Faciliteiten: 24 stroompunten, type C
Meer informatie voor de pers vindt u op de pagina Begin link:Media, einde link..

11:56 uur: Hoe beleeft Den Haag de NAVO-top? Rocio en Alina

In het Statenkwartier zijn Rocio en haar dochter Alina onderweg naar huis. Ze wonen vlak bij het gebied dat inmiddels hermetisch is afgesloten voor de NAVO-top. Voor moeder en dochter blijft de overlast beperkt. ‘We pakken de fiets en lopen veel en dat gaat goed.’ 

Rocio komt uit Spanje en woont inmiddels 11 jaar in Nederland. ‘Eigenlijk heb ik een hele moeilijke baan. Ik ben namelijk fulltime moeder. Dat betekent dat ik psycholoog, manager en nog veel meer in één ben!’

Het gezin is goed voorbereid op de komst van de NAVO-top naar Den Haag. ‘Alle boodschappen zijn in huis, we hoeven dus niet meer naar de winkel.’ Ook de school van dochter Alina heeft voorbereidingen getroffen. ‘De jaarlijkse sportdagen zijn komende week tijdens de top gepland. De kinderen hoeven deze dagen daarom niet naar school.’

11.15 uur: Drukte verwacht aan en richting de kust

Gaat u op pad vandaag richting kust of naar de stad? Kies dan voor de fiets, (deel)scooter of het openbaar vervoer. Toch met de auto? Voor strandbezoekers is Park en Beach weer te gebruiken: Begin externe link:Park+Beach – Slimparkeren(Externe link), eind externe link.. Of parkeer uw auto langs de randen van de stad in 1 van de Begin link:P+R locaties, einde link..

Ga voorbereid op pad en zorg op deze warme, zomerse dag voor voldoende drinkwater.

10.55 uur: Studenten ROC Mondriaan helpen bewoners

Diverse gebieden in Den Haag zijn afgezet met hekken. Bewoners van die gebieden kunnen niet met hun auto in- of uit het gebied. Ook vandaag zijn studenten van ROC Mondriaan ter plaatse. Zij begeleiden inwoners naar hun huis, helpen bij het dragen van koffers en boodschappentassen, en bieden ondersteuning aan mensen die slecht ter been zijn.

10.19 uur: Tijdelijk krantenpunt in het Statenkwartier

In de week van de NAVO-top krijgen bewoners binnen het afgezette gebied hun krant tijdelijk niet bezorgd. Daarom is op het Statenplein een tijdelijk krantenpunt. Bewoners kunnen daar hun krant halen, en krijgen koffie en croissants aangeboden.

Vanochtend nam burgemeester Jan van Zanen een kijkje.

9.28 uur: Straatkunst voor alle stadsdelen

In aanloop naar de NAVO-top is er in elk stadsdeel een street art muurschildering gemaakt met als thema vrede en recht. The Hague Street Art bracht de 8 Haagse kunstenaars bij elkaar. 
 
Deze creatieve Haagse Kunstenaars zijn aan de slag gegaan om voor elk stadsdeel een mooie ‘Legacy Wall’ in het teken van vrede en recht te maken. Geïnspireerd door verschillende thema’s geven de kunstenaars hun visie op thema’s als Vrede en Recht, Democratie, Inclusie, (On)Gelijkheid en Diversiteit, Klimaat en (Cyber)veiligheid.

De muurschilderingen zijn nu te zien in de stadsdelen. De locaties staan op de website Begin externe link:Road to Summit(Externe link), eind externe link..

Bekijk hier het liveblog van Begin link:vrijdag 20 juni, einde link..

Contact

Hoe kunnen we helpen?

Chat

Telefoon

14070