- Project
- Nieuwe inrichting Van Hogenhoucklaan
- Gestart door
- Gemeente Den Haag
- Nu
- Onveilige laan voor fietsers
- Straks
- Een veilige, groene en prettige laan
Thema
- Buitenruimte
- Verkeer en vervoer
Voortgang
- Stap 1 van 4Vooronderzoek
- Stap 2 van 4Plan maken
- Stap 3 van 4Uitvoeren
- Stap 4 van 4Afgerond

In 2026 maakt de gemeente samen met bewoners plannen om de Van Hogenhoucklaan opnieuw in te richten. Het doel: de laan wordt verkeersveiliger, groener en prettiger.
Wat er gaat gebeuren
- De Van Hogenhoucklaan wordt verkeersveiliger en groener.
- De oversteekplek bij de Waalsdorperweg wordt veiliger voor fietsers.
Waar
Van Hogenhoucklaan, tussen Waalsdorperweg en Ruychrocklaan.
Wat eraan voorafging
De gemeente wilde eerst de Van Hogenhoucklaan, Oostduinlaan en Ruychrocklaan tegelijk opnieuw inrichten. De gemeente praatte in 2025 en 2026 met bewoners en ondernemers over ideeën hiervoor. Maar het Rijk gaat in 2027 leidingen leggen op de Van Hogenhoucklaan.
Daarom gaat de gemeente nu eerst de Van Hogenhoucklaan opnieuw inrichten. Zo hoeft de laan maar 1 keer opengemaakt te worden. Dat zorgt voor minder overlast. De gemeente laat het weten wanneer de andere 2 lanen aan de beurt komen. Vaststaat dat de ideeën van bewoners en ondernemers voor de Oostduinlaan en Ruychrocklaan bewaard blijven.
Planning
AfgerondJanuari tot juni 2026
Gesprek met bewoners, ondernemers en organisaties uit de buurt over hun ideeën en wensen. De gemeente maakt een 1e tekening.
AfgerondJuni tot juli 2026
De gemeente laat de 1e tekening zien. Bewoners en ondernemers uit de buurt kunnen hun mening geven.
ActiefJuli tot september 2026
De gemeente maakt het ontwerp met de tips en ideeën van de bewoners en ondernemers. Zij onderzoekt ook of het ontwerp technisch klopt en voldoet aan de regels.
Contact
Heeft u vragen? Stuur een e-mail naar Begin link: verkeersveiligheid@denhaag.nl, einde link..
