Fondsen voor schoolkosten

Den Haag heeft verschillende fondsen voor ouders die moeite hebben om de schoolkosten van hun kinderen te betalen.

Stichting Leergeld

Stichting Leergeld steunt ouders van leerlingen van 4 tot en met 17 jaar. Het gaat om financiƫle hulp aan mensen met een Ooievaarspas of een laag inkomen. Denk bijvoorbeeld aan een computer, schoolspullen of muziekles. Scholen kunnen u meer vertellen over hulp van de Stichting Leergeld.

Kijk voor meer informatie op de website van Stichting Leergeld.

Sociale Fondsen Den Haag

Hagenaars in financiƫle nood kunnen terecht bij dit fonds. Het fonds is voor mensen die in een noodsituatie zitten en verder nergens (meer) terecht kunnen. Sociale Fondsen Den Haag geeft leningen, voorschotten en giften. Aanvragen gaan via de professionele hulpverlening, bijvoorbeeld via een maatschappelijk of sociaal werker.

Kijk voor meer informatie op de website van Sociale Fondsen Den Haag

Schoolfondsen

Scholen hebben soms zelf een fonds om ouders te ondersteunen in de schoolkosten. U kunt hierover meer informatie krijgen bij de school van uw kind.

Schoolkosten leerlingen 18 jaar en ouder

Scholieren van 18 tot 30 jaar die een voltijdopleiding volgen in het (speciaal) voortgezet onderwijs hebben recht op een tegemoetkoming in de schoolkosten. De DUO-IB-Groep betaalt deze tegemoetkoming uit aan scholieren.
Website: www.duo.nl

Gepubliceerd: 22 augustus 2009Laatste wijziging: 24 mei 2023