Bekijk in spiegels het monument van majoor Thomson

Van 1 tot en met 21 november 2025 staat er een bijzondere spiegelzuil op het Thomsonplein. De zuil staat bij het monument van majoor Thomson. Bezoekers staan zo letterlijk en figuurlijk stil bij de betekenis van het monument. 

De zuil hoort bij het project ‘MoNUment – Spiegel naar het verleden’. Met dit project nodigt de gemeente bewoners uit om op een nieuwe manier naar Haagse monumenten te kijken. 

Nadenken over vrede

Het monument van majoor Thomson nodigt uit stil te staan bij vredesmissies. De spiegelzuil laat voorbijgangers nadenken over vragen zoals: 

  • Wat is de rol van defensie in de tijd van nu? 
  • Hoe kan de maatschappij helpen bij vrede? 
  • Wat betekent het om voor elkaar klaar te staan? 

Door in de spiegels te kijken, ziet u uzelf én het monument. En kunt u nadenken over de boodschap die het uitstraalt. 

Over het project

Met het project ‘MoNUment – Spiegel naar het verleden’ maakt de gemeente de verhalen achter Haagse monumenten zichtbaar. Bij 3 monumenten in de stad staat tijdelijk een spiegelzuil. Eerder stond de zuil bij het standbeeld van Johan de Witt. En bij het Nationaal Monument voor de Koninklijke Marine.

Kijk voor meer informatie op Begin link: denhaag.nl/projectmonument, einde link..

Monument van majoor Thomson op het Thomsonplein

Contact

Hoe kunnen we helpen?

Telefoon

14070