Muzenplein en omgeving wordt groener
De gemeente maakt de stad op meerdere plekken groener met meer planten. Vooral op plekken met veel stenen, zoals het Muzenplein, Clioplein en Calliopestraat.
Dit was ook een wens van bewoners. Op deze pagina leest u over de plannen en hoe u mee kunt denken.

Muzenplein
- Het Muzenplein krijgt 3 grote groenvakken die aansluiten op het bestaande stratenpatroon. De meeste bomen die er al staan, komen in het groen te staan. Ook komen er extra bomen bij. De groenvakken worden iets verhoogd en krijgen een stevige rand van staal.
- Het kunstwerk van ‘Per Adriano’ van Igor Mitoraj krijgt een nieuwe plek in het groen, goed zichtbaar vanaf de Calliopestraat. Welke planten er precies komen, wordt later bepaald.
- Tussen de groenvakken blijft ruimte voor voetgangers, fietsparkeerplekken en bestemmingsverkeer. Ook is er ruimte voor terrassen voor de bestaande ondernemers op het plein.
- Op het zeshoekige pleintje in de Muzenstraat komt een groenvak met een boom in het midden.
Clioplein
Ook het Clioplein krijgt meer groen. De bestaande cirkel met de boom en beplanting in het midden wordt vergroot en langs de randen komen nieuwe groenvakken. De bestaande bakken met beplanting blijven behouden. Zo wordt het plein groener en prettiger om te verblijven.

Calliopestraat
In de Calliopestraat komen 3 groenvakken met sierbomen. Naast het groen blijft voldoende ruimte voor voetgangers en bestemmingsverkeer. De bestaande geveltuinen blijven behouden.

Stappenplan
12 november 2025
2 september 2026
Najaar 2026
Eind 2026/begin 2027
Halverwege 2027
Ambtenaren ministeries denken mee
Rondom het Muzenplein staan veel ministeries. In de toekomst kunnen ook medewerkers van de ministeries gebruik maken van het groene plein, bijvoorbeeld tijdens hun lunchpauze. Zij worden ook uitgenodigd om mee te denken met de groene plannen voor het Muzenplein. Het Rijk betaalt een deel van de uitvoering van het plan. Zij doet dit vanuit het project Vergroenen Werkplek (Pilot Duurzame CAO Rijk).
Waarom meer groen
Meer groen zorgt ervoor dat Den Haag een fijne stad blijft om in te wonen. Door stenen weg te halen en groen te planten is onze stad ook beter voorbereid op klimaatverandering. Een groene omgeving is ook beter voor insecten en vogels. Lees meer op de webpagina Begin link: Den Haag groener maken én ook klaar voor klimaatverandering, einde link..
Vragen?
Heeft u nog vragen? Stuur een email naar: Begin link: groenprojecten@denhaag.nl, einde link.
Lees verder Meer groen in versteende wijken



