Actieplan Rustenburg-Oostbroek
Rustenburg-Oostbroek heeft een rijke geschiedenis. Het is er prettig om te leven en er wonen veel verschillende mensen. Maar er zijn ook problemen. Met het actieplan wordt de wijk weer een fijne en veilige wijk voor iedereen.
De problemen in Rustenburg-Oostbroek zijn op verschillende vlakken. Zoals overbewoning, armoede, overlast, afval, geweld achter de voordeur, misdaad en (verkeers)onveiligheid. Deze problemen vragen om actie. Daarom is er een actieplan. Hierin staan maatregelen om de wijk beter te maken. De gemeente luisterde voor het plan naar bewoners, ondernemers en organisaties uit de wijk.

De gemeente stelde het actieplan vast in mei 2025. Nu worden de acties uitgevoerd. Sommige dingen gaan snel. Andere verbeteringen kosten meer tijd. Het actieplan loopt daarom tot en met 2026.
Belangrijke onderwerpen
Het actieplan heeft 5 hoofdthema’s. Deze onderwerpen komen uit gesprekken met bewoners en uit de wijkagenda’s. De onderwerpen zijn:
- schoon, wonen en leefomgeving
- veiligheid
- onderwijs
- zorg, welzijn en volksgezondheid
- economie, werk en inkomen
Participatie en communicatie zijn ook opgenomen als onderwerp.
Bij elk thema horen duidelijke acties. In het actieplan staat wie de acties uitvoeren. En hoe bewoners, ondernemers en organisaties kunnen meedoen.
Bewonersavond op 16 juni 2025
Meedenken over de toekomst van Rustenburg-Oostbroek kan onder meer tijdens bewonersavonden.
- wanneer: maandag 16 juni 2025 van 18.30 tot 21.00 uur
- waar: Wijkvereniging Zuiderpark, Escamplaan 55
Aanmelden kon tot donderdag 12 juni 2025. Veel bewoners willen meedenken over het actieplan en hebben zich aangemeld. Kunt u er niet bij zijn, maar wilt u wel op de hoogte blijven? Stuur dan een e-mail naar Begin link:actieplanrustenburg-oostbroek@denhaag.nl, einde link..
Contact
Heeft u vragen of opmerkingen over het actieplan? Stuur een mail naar Begin link:escamp@denhaag.nl, einde link..
Zie ook: Actieplan Rustenburg-Oostbroek 2025-2026 (RIS322358)
