Nieuws
Oude voetbalvelden ADS wordt natuurgebied: “De Groene Kamer”
Aan de rand van Loosduinen liggen twee oude voetbalvelden van de voetbalvereniging ADS. De vereniging bestaat niet meer en de velden worden niet meer gebruikt. Daarom maakt de gemeente hier een nieuw natuurgebied van ongeveer 28.000 vierkante meter. De naam voor het nieuwe gebied is bedacht door inwoners en wordt: De Groene Kamer. Wethouder Robert Barker: ‘Mooi dat we in Loosduinen een nieuw natuurgebied realiseren met een groene en toepasselijke naam.’
Het ontwerp is inmiddels af. Het nieuwe natuurgebied krijgt duinen, gras en bloemen. Er komt ook water, zodat het gebied aantrekkelijk wordt voor insecten zoals vlinders en libellen, kikkers, padden en vogels. Inwoners kunnen straks wandelen over een pad. Ook wordt er een bankje geplaatst. Aan de rand van het gebied komen extra parkeerplaatsen voor de sportverenigingen in de buurt. In december start de gemeente met de werkzaamheden. In april 2026 zijn de werkzaamheden afgerond en kan het natuurgebied zich verder ontwikkelen.
Nieuwe naam: De Groene Kamer
De gemeente vroeg inwoners om een nieuwe naam te bedenken voor het natuurgebied. Er kwamen bijna vijftig ideeën voor een nieuwe naam voor het gebied binnen bij de gemeente. Er is gekozen voor de naam ‘De Groene Kamer’. Deze naam legt een mooie link naar de ‘Stenen Kamer’. Dit is een oude archeologische plek in Madestein. Hier liggen de resten van een stenen gebouw uit de 13e eeuw.
‘Mooi dat we in Loosduinen een nieuw natuurgebied realiseren met een groene en toepasselijke naam.’
Meer groen in de stad
In Den Haag wonen steeds meer mensen en ook het aantal bezoekers groeit. Daardoor komt er meer druk op de natuur. Met dit nieuwe natuurgebied ontstaat ruimte voor planten, bloemen, insecten, vogels en andere dieren. Ook wordt de groene verbinding tussen de Solleveld, Madestein en de Uithof versterkt. Wethouder Robert Barker (Groen, Buitenruimte, Dierenwelzijn) is trots dat ook hier meer natuur komt in een drukke stad: “Ik ben heel blij dat we met De Groene Kamer weer extra natuur toevoegen aan de stad. Het is belangrijk voor mensen om dichtbij groen te wonen. Maar ook juist voor dieren is dit goed nieuws: er komt nieuwe natuur waardoor een nieuwe groene leefplek ontstaat. Zo versterken we de kwetsbare Haagse natuur.”

Meer informatie
Informatie over het project vindt u op Begin link: www.denhaag.nl/ads, einde link.
