Nieuws
Nieuw fietspad op de Maanweg maakt fietsen door de Binckhorst veiliger en makkelijker
Fietsers in de Binckhorst kunnen vanaf nu gebruikmaken van een nieuw, vrijliggend fietspad langs de Maanweg. De afgelopen maanden is hard gewerkt aan een veilige fietsroute tussen de Binckhorstlaan en de Regulusweg. Met dit nieuwe traject wordt fietsen in de Binckhorst een stuk veiliger en is de wijk beter voorbereid op de toekomst.

Het nieuwe fietspad is aangelegd omdat de Binckhorst in snel tempo verandert van een bedrijventerrein naar een levendige stadswijk. Dat brengt meer fietsverkeer met zich mee en daarmee ook de behoefte aan veilige en overzichtelijke fietspaden. Het nieuwe fietspad biedt ruimte voor fietsers in twee richtingen en is volledig vrijliggend, waardoor het fietsen comfortabeler en veiliger wordt. Dankzij de aanleg hoeven fietsers niet langer tussen het autoverkeer op een 50-kilometerweg te rijden, wat de verkeersveiligheid aanzienlijk verbetert. Fietsers kunnen nu gewoon in Den Haag blijven voor de kortste en veiligste route.
Met dit nieuwe fietspad wordt de Binckhorst beter bereikbaar voor iedereen die de fiets pakt. Het is een belangrijke stap in het bouwen aan een veilige en toekomstbestendige wijk. Zo bouwen we stap voor stap aan een leefbaar, bereikbaar en verkeersveilig Den Haag, zegt wethouder Arjen Kapteijns (mobiliteit).
Toekomstbestendige fietsroute
Steeds meer mensen vinden in Den Haag hun plek om te wonen, te werken en te ontspannen. Het verkeer neemt toe, de ruimte is beperkt. Daarom zoeken we naar slimme oplossingen voor vandaag en morgen, zodat iedereen veilig en vlot zijn weg kan vinden. De gemeente Den Haag werkt de komende jaren aan comfortabele en veilige fietsroutes. Het nieuwe fietspad op de Maanweg is daarbij een belangrijke verbetering: het vult een ontbrekende schakel in van een van de Haagse hoofdfietsroutes.
Door onveilige punten aan te pakken en ontbrekende verbindingen toe te voegen, breidt de gemeente de hoofdfietsroutes uit naast 19 sterfietsroutes. Deze zijn samen al goed voor 150 kilometer en verbinden de binnenstad met belangrijke plekken zoals het strand en de regio. Zo blijft Den Haag ook in de toekomst leefbaar en goed bereikbaar.
