Nieuws
Nieuw70 zet nieuwe Haagse initiatieven in de spotlight
Van het MuseumLab in Escamp tot een inclusieve speeltuin in Ypenburg en een ontmoetingsplek als het Weimar’s Wijkpaleis in Segbroek: in heel Den Haag ontstaan mooie initiatieven waar de stad trots op is. In de campagne Nieuw70 deelt gemeente Den Haag welke initiatieven uit de verschillende stadsdelen de stad de afgelopen twee jaar trots hebben gemaakt.

Den Haag groeit en wijken veranderen. Dat is soms wennen, maar juist daardoor ontstaan er ook nieuwe ideeën, ontmoetingen en ontwikkelingen. Bewoners, ondernemers en organisaties nemen daarin vaak ook zelf het initiatief. Nieuw70 verzamelt en deelt deze nieuwe, trotsmakende Haagse ontwikkelingen.
Wethouder Saskia Bruines (Citybranding): “Waar de stad verandert, ontstaan ook nieuwe verhalen. In heel Den Haag zetten mensen zich in voor hun buurt. Met Nieuw70 laten we zien hoeveel creativiteit en betrokkenheid er leeft in de stad. Deze nieuwe initiatieven geven Den Haag kleur en verbinden, daar mogen we als stad echt trots op zijn.”
Selectie per stadsdeel
In de afgelopen maanden konden inwoners initiatieven aandragen waar zij trots op zijn. Per stadsdeel is samengewerkt met een ambassadeur die trots is op een ontwikkeling in zijn of haar stadsdeel. Samen met deze ambassadeurs zijn de inzendingen beoordeeld op originaliteit en impact op de buurt en de stad. Op basis daarvan is een selectie gemaakt.
Zichtbaar in de stad
Per stadsdeel zijn 3 initiatieven gekozen, in totaal 24, die vanaf 14 april worden uitgelicht. Deze verhalen krijgen een plek op het platform voor Haagse trots: BeHague. Op de website, de social media kanalen (Facebook en Instagram) en in een rondreizende expositie Stadstrots die in juli en augustus door de stad trekt. Wekelijks worden 2 initiatieven in het zonnetje gezet. Houd Begin externe link: behague.com/nieuw70(Externe link), eind externe link. en de socials in de gaten.
