Subsidie voor WEB-middelen en extra activiteiten aanvragen
Organiseert u activiteiten die zorgen dat volwassenen in de regio Haaglanden beter leren lezen, schrijven, rekenen of met de computer werken? Vraag dan subsidie aan.
Wat is het
Met deze subsidie kunt u activiteiten organiseren waarmee u laaggeletterde en laagopgeleide inwoners helpt. Zodat zij zelfstandig kunnen meedoen aan het leven in de stad en op de arbeidsmarkt. Het gaat om activiteiten van de Wet educatie en beroepsonderwijs (WEB) en activiteiten die hier aanvullend op zijn.
Voor wie
Voor mbo-scholen in Den Haag.
Voorwaarden
- U organiseert activiteiten waarvoor u geen geld krijgt uit het normale WEB-budget.
- Uw activiteiten vallen onder Begin externe link: artikel 2.3.1 van de WEB(Externe link), eind externe link..
- Uw activiteiten zijn verspreid over de arbeidsmarktregio.
U moet het volgende kunnen aantonen in het aanvraagformulier:
- U heeft expertise en ervaring met volwasseneneducatie in de regio Haaglanden.
- U werkt met gekwalificeerde docenten NT1 en NT2 met ervaring in volwasseneneducatie.
- U zet vrijwilligers in die bij de activiteiten ondersteunen.
- U heeft een uiteenlopend aanbod van volwassenenonderwijs:
- van alfabetisering tot en met niveau B2
- Nederlands als 1e taal
- rekenen op niveau 1F en 2F
- onderwijs waarbij volwassenen leren omgaan met computers, internet en online programma’s
- U zorgt dat deelnemers aan volwasseneneducatie soepel kunnen doorstromen naar een mbo-opleiding. U kunt een goede samenwerking met mbo-opleidingen aantonen.
- U werkt samen met commerciële en gesubsidieerde organisaties in Den Haag en in de regio om taalachterstand te verminderen.
- U werkt samen met andere organisaties om deelnemers door te verwijzen naar een vervolgtraject of -activiteit.
- U volgt het proces van intake, voortgangsmeting en rapportage op resultaat van deelnemers.
- U geeft deelnemers een duidelijke beschrijving van de trajecten en activiteiten.
- U bent bekend met de problemen in de grote steden.
- U biedt voor minimaal 6.000 deelnemers per jaar trajecten volwasseneneducatie aan op geschikte locaties.
Aanvragen
U vraagt subsidie aan tussen 1 september en 30 september. De subsidie is voor het volgende jaar.
Hoelang duurt het
Binnen 12 weken weet u of u subsidie krijgt.
Subsidieregels
Lees alle voorwaarden in de Begin externe link: subsidieregeling volwasseneneducatie Den Haag 2025(Externe link), eind externe link.
Contact
Heeft u vragen? Stuur een e-mail naar Begin link: onderwijsbeleid@denhaag.nl, einde link..
