
Gepubliceerd: 11 januari 2010 Laatste wijziging: 23 november 2010
De Verkenning uitbreiding stallingscapaciteit Centraal Den Haag is een van de stallingsvoorzieningen waaraan de gemeente Den Haag werkt.
In de bestaande situatie zijn er in het stationsgebied van Den Haag Centraal 4500 stallingsplaatsen voor fietsen. In kader van de plannen Den Haag Nieuw Centraal wordt de capaciteit uitgebreid naar 6000 plaatsen. Het fietsgebruik naar dit station maar ook de landelijke trend duidt op een sterkere groei van het gebruik van de fiets als voortransport voor een treinreis, dan in het verleden als uitgangspunt is genomen. Samen met het verwachte aantal reizigers maakt dit, dat de stallingvraag in 2015 ongeveer 9000 plaatsen bedraagt (Bron NS-fiets). In de huidige plannen van Den Haag Nieuw Centraal is dit tekort van 3000 stalplaatsen niet ondergebracht. Momenteel wordt onderzocht waar de extra capaciteit kan worden ondergebracht en wat de kosten hiervan zijn.
Er moet nog duidelijkheid komen over het beheerregime en de exacte indeling van de stalling onder het Koningin Juliana-plein.
Jaarprogramma Fiets 2009
(, 107 kB)
Altijd op de hoogte blijven van Den Haag en de ontwikkelingen in de stad? Meld u aan voor een van de nieuwsbrieven.
Of volg ons op Twitter of Facebook!