skip_navigation_text skip_navigation_text
  • NL Nederlands
  • lees voor
  • rss
Uw zoekopdracht Uw zoekopdracht
Nieuws

Haagse en Rotterdamse stadspassen gaan samen

Gepubliceerd: 15 februari 2012 Laatste wijziging: 21 februari 2012

De Haagse Ooievaarspas en de Rotterdampas gaan samenwerken. Doel van de samenwerking is te komen tot 1 Metropoolpas. Hiermee kunnen Hagenaars en Rotterdammers in elkaars gemeente gratis of met korting gebruik kunnen maken van culturele en recreatieve activiteiten.

Op Valentijnsdag 2012 hebben de Haagse wethouder Henk Kool en zijn Rotterdamse collega wethouder Marco Florijn hiervoor het startschot gegeven.

Metropoolontwikkeling

Den Haag, Rotterdam en de omliggende gemeenten trekken steeds meer met elkaar op om de krachten te bundelen als Metropoolregio. Dat betekent bijvoorbeeld een sterkere economische concurrentiepositie en betere auto- en openbaar vervoerverbindingen. Maar ook op het gebied van voorzieningen willen de steden meer samenwerken. Op 14 februari 2012 werd de eerste stap daarvoor gezet door het aantal attracties in Den Haag en Rotterdam uit te breiden.

Daarnaast wordt gekeken of de 24 gemeenten uit het stadsgewest Haaglanden en de stadsregio Rotterdam zich hierbij willen aansluiten. Uiteindelijk wordt ernaar gestreefd om in 2013 1 pas voor de hele Metropoolregio in te kunnen voeren. 

Haagse Ooievaarspas en de Rotterdampas

De Haagse Ooievaarspas is er alleen voor minima en MBO studenten. Zij kunnen de pas kunnen kopen voor € 12,50. De pas is gratis tot 18 jaar en voor 65-plussers. De Rotterdampas is te koop voor iedereen, maar minima, studenten en 65-plussers krijgen korting. De pashouders uit beide steden kunnen nu al bij een aantal attracties in elkaars gemeente terecht. Dit aanbod wordt uitgebreid.

Wethouder Henk Kool: 'Den Haag en Rotterdam zijn fantastische steden, die heel verschillend zijn maar elkaar ook goed aanvullen. Een gezamenlijke metropoolpas voor leuke uitjes in de buurt is dus eigenlijk een must voor álle inwoners van die sterke Metropoolregio.'

Wethouder Marco Florijn: 'Het is natuurlijk prachtig dat door deze samenwerking Rotterdammers gratis of met korting leuke dingen kunnen gaan doen in Den Haag. En dat wordt alleen maar meer, beter en leuker in de toekomst! Een mooie stap in de metropoolontwikkeling waarin effectieve samenwerking en het benutten van elkaars krachten centraal staan.'

Stadspassen Den Haag en Rotterdam worden Metropoolpas

Stuur artikel door

*verplicht

Volg DenHaag.nl

Altijd op de hoogte blijven van Den Haag en de ontwikkelingen in de stad? Meld u aan voor een van de nieuwsbrieven.

Of volg ons op Twitter of Facebook!